Technologia SSL w oświetleniu


tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, ogród

Coraz częściej mówi się o zmniejszaniu ilości zużytego prądu przez duże miasta.

Takim rozwiązaniom naprzeciw wychodzi Unia Europejska, która postawiła sobie za cel zużycie energii elektrycznej o co najmniej 20%.

SSL - co to takiego
SSL wykorzystuje diody elektroluminescencyjne oraz organiczne. Szacuje się, że obecnie jest to jedna z najlepszych technologii, która daje światło dobrej barwy, a do tego jeszcze przynosi duże oszczędności. W połączeniu z odpowiednimi systemami sterującymi technologia ta jest w stanie zmniejszyć zużycie prądu nawet o 80%. Warto pamiętać o tym, że oprócz samej technologii SSL kluczowe znaczenie ma tutaj inteligentny system sterowania dzięki któremu lampy uliczne będą świecić w wyznaczonych porach lub w momentach kiedy będzie to najbardziej potrzebne.

Dodatkowe korzyści
SSL niesie za sobą dodatkowe korzyści, ponieważ inteligentny system bezpośrednią komunikację z systemem zarządzania a to z kolei ułatwia wszystkie kroki prowadzące do zmniejszenia zużycia światła. W związku z tym szacuje się, że lampy miejskie będą zużywać znacznie mniej energii elektrycznej a co najważniejsze dzięki temu zmniejszy się zanieczyszczenie świetlne, które na dzień dzisiejszy jest wręcz porażające.

Stosowanie lamp diodowych
Stosowanie lamp diodowych już od jakiegoś czasu miało miejsce na terenie wielu miast europejskich ale dopiero połączenie ich z diodami elektroluminescencyjnymi sprawiło, że tak naprawdę zaczęto dopatrywać się naprawdę sporych korzyści finansowych. Zaś zaoszczędzone pieniądze można wydawać na całkowicie inne cele.

Czujki w lampach
W wielu miastach wprowadzono także "czujki" dzięki którym lampy zapalają się tylko w momentach kiedy jest to niezbędne a więc np. kiedy pokazuje się jakiś przechodzień lub też przejeżdża samochód. Oświetlenie jest po prostu włączane tylko w momentach kiedy jest to naprawdę niezbędne.

Takie systemy z pewnością są świetnym rozwiązaniem dla każdego miasta, które chce zaoszczędzić a przy tym mieć nowoczesny design ulic i lamp ulicznych znajdujących się na nich.

Zobacz to na zdjęciach:
hobby
rozrywka
czas wolny
ogród
hobby, rozrywka, czas wolny, ogród

Podobne artykuły

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Zobacz także:

Copyright ©2022. rev. 4.0. [ ]

maj 2020 luty 2020 czerwiec 2018 maj 2018 grudzień 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 maj 2017 styczeń 2017 listopad 2016 czerwiec 2016 maj 2016 luty 2016 styczeń 2016 sierpień 2015 czerwiec 2015 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 lipiec 2014 kwiecień 2014 październik 2013 marzec 2013 kwiecień 2012 luty 2012 październik 2011