Słów kilka o rowerach elektrycznych


tagi: hobby, rozrywka, czas wolny

W dzisiejszych czasach, gdy poruszanie się samochodem lub autobusem, z racji korków, może okazać się nad wyraz męczące, coraz większą popularność zyskują alternatywne środki transportów.

Z pewnością zaliczyć do nich możemy rowery elektryczne.

W swojej budowie nie różnią się zbytnio od tradycyjnych dwukołowców. Nadal istnieje bowiem możliwość napędzania tych pojazdów siłą własnych mięśni. Różnica polega na tym, iż są one dodatkowo wyposażone w specjalnie przygotowany silnik elektryczny, który umożliwia jazdę rowerem bez obowiązku pedałowania.

Właśnie ten fakt stanowi główną zaletę tychże pojazdów. Nie trzeba bowiem nadmiernie męczyć się, aby dotrzeć do wybranego miejsca  - zwłaszcza gdy obrana przez nas trasa jest urozmaicona częstymi wzniesieniami czy nierównościami terenu. Silnik elektryczny umożliwia również korzystanie z roweru osobom niepełnosprawnym, a także będącym w podeszłym wieku, których ograniczona koordynacja uniemożliwia długotrwałą pracę mięśni nóg. Sam rower może być też idealnym narzędziem terapeutycznym w przypadku m.in. problemów z sercem czy schorzeń związanych z nieprawidłową pracą mięśni i stawów. Ponadto pojazd ten jest bardzo przyjazny środowisku - nie produkuje żadnych zanieczyszczeń, a do tego jest cichy i tańszy w eksploatacji (wystarczy naładować baterię), czego nie można powiedzieć chociażby o skuterach czy innych pojazdach spalinowych.

Niemniej działanie samego akumulatora nie jest wieczne. W zależności od modelu, po jakimś czasie będzie w stanie pracować krócej, niż bezpośrednio po zakupie. W końcu zaś zostaniemy zmuszeni do jego wymiany. Kolejną, dość poważną wadą, jest wysoka cena rowerów elektrycznych. Co prawda rynek cały czas się rozwija, a producenci prześcigają się w konstruowaniu nowych urządzeń, jednak w dalszym stopniu jesteśmy zmuszeni wydać sporo, jeśli chcemy zaopatrzyć się w nawet najprostszy model. Najniższe stawki oscylują w granicach 3 tysięcy złotych. Rzecz jasna cena rośnie, jeżeli interesuje nas solidniejsza konstrukcja i wydajniejszy akumulator. Ponadto rowery elektryczne są dosyć ciężkie - ich waga kilkukrotnie przewyższa tradycyjne rozwiązania, co również może być postrzegane jako spory mankament.

Ich użytkowników jest jednak coraz więcej, dlatego prognozuje się, iż branża ta będzie w dalszym stopniu systematycznie się rozwijać, co zapewne przyniesie efekt w postaci szerszego dostępu do rowerów elektrycznych.

Po więcej informacji w zakresie tego typu ekologicznych środków transportu warto zajrzeć na stronę.

Zobacz to na zdjęciach:
hobby
rozrywka
czas wolny
hobby, rozrywka, czas wolny

Podobne artykuły

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

rss icon Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

Zobacz także:

Copyright ©2022. rev. 4.0. [ ]

maj 2020 luty 2020 czerwiec 2018 maj 2018 grudzień 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 maj 2017 styczeń 2017 listopad 2016 czerwiec 2016 maj 2016 luty 2016 styczeń 2016 sierpień 2015 czerwiec 2015 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 lipiec 2014 kwiecień 2014 październik 2013 marzec 2013 kwiecień 2012 luty 2012 październik 2011