Pokój dziecięcy


tagi: dzieci, zabawa, zabawki

Wczoraj ze łzami w oczach moja żona powiedziała mi, że czekamy na drugiego potomka.

Informacja ta podziałała na mnie jak kubeł zimnej wody. Naturalnie byłem szalenie szczęśliwy, ale moment później zacząłem w myślach snuć pierwsze projekty związane z niezbędnym ekwipunkiem i sprzętem dla naszego kolejnego oseska. Ponieważ mamy już jedno dziecko i kilka lat temu rozpracowywałem całą procedurę zakupową, tak więc ze spokojem wznowiłem poszukiwania i usiadłem do laptopa. Na początek wziąłem sprzęty najważniejsze takie jak: meble dla dzieci do pokoju dziecięcego, foteliki samochodowe, wózki dziecięce no i naturalnie łóżeczka dziecięce. Z zaskoczeniem zauważyłem, że przez ostatnie kilka lat nastąpiła rewolucja w tym segmencie rynku. Pojawiło się pełno nowych, interesujących producentów, modeli sprzętu, marek produktowych oraz wyposażenia pokoju dziecięcego takich jak: Dreams, Baby Ono, Baby Design, Atlantic, Verso, Cosmo, Coneco, Jedo, Smart, Sprint.

Gadżety dla dzieci
Wśród wielu pomysłowych akcesoriów dekoracyjnych a także gadżetów do pokoi dziecięcych można odnaleźć fototapety dla dzieci, które wytwarza się od niedawna w wariancie trójwymiarowym. Już od pierwszych miesięcy dziecko jest w stanie obserwować swoje zdjęcie skopiowane na fototapetę w towarzystwie ukochanych zabawek a także pluszaków. Dla starszych pociech proponujemy naklejki dla dzieci. Moja starsza pociecha kocha wklejać naklejki do specjalnych książeczek, a następnie kolorować inne obrazki.

Wózki dla dzieci
Rewolucyjne zmiany zauważyłem w obszarze wózków dla dzieci. Kiedyś posiadaliśmy wózek Bartatina Freeline firmy Jedo. Zakupiliśmy go po przeczytaniu wielu opinii a także przekopaniu dużej ilości forów dyskusyjnych. Cały czas sądzimy, że zakup spacerówki i wózka głębokiego wytworzonych przez Piotra Jędrocha był świetnym posunięciem. Dla odmiany koledzy namówili mnie teraz na wózki Jane. Na początku rozpocząłem selekcjonować modele Nomad a także Slalom Pro z uwagi na ich dobre amortyzowanie, rewelacyjną jakość wykonania i przyzwoite rozmiary, lecz moją uwagę zwróciła również spacerówka Jane niezbędna nieco później, ale również wózek podwójny. Przy jego pomocy moglibyśmy przewozić w nim dwójkę dzieci - nasze starsze a także to nowonarodzone. To mógłby być świetny pomysł. Brałem pod uwagę także inne modele wózków Jedo - Fyn, Vedi, Pati. Ale nie zyskały one mojej aprobaty. Z moich zestawień usunąłem wózki używane oraz nowe takich producentów jak Graco lub Tako i Roan, gdyż uznałem, że pomimo tego, iż są to wózki funkcjonalne i przyzwoicie wykonane to mimo tego nie spełniają wszystkich naszych wymagań.

Foteliki samochodowe
Chcąc wybrać fotelik samochodowy rewelacyjny dla naszej pociechy należy zdać sobie sprawę z tego, jakie parametry są najważniejsze. Po pierwsze bezpieczeństwo, w dalszej kolejności funkcjonalność a dopiero na ostatnim miejscu estetyka  i design. Kto odwraca te kryteria nie dba w rzeczywistości o dobro swojej pociechy. Na rynku wybierać można w szerokiej ofercie wózków - dostępne są modele wielu wytwórców takich jak: Maxi Cosi, Graco, Chicco, Recaro, Coneco czy Romer. Który z nich zatem wybrać? Kwintesencją świadomego wyboru jest rozpoznanie zestawień liderów niezależnych ośrodków certyfikujących, np. ADAC. Ta unijna agencja testująca realizuje każdego roku wiele testów pojazdów mechanicznych i wszelakich elementów wykorzystywanych w jeździe samochodem, między innymi fotelików samochodowych. Zazwyczaj w testach wypadają najlepiej foteliki nie najładniejsze i nie najlepiej zrobione.

Meble dla dzieci
Umeblowanie pokoju dziecięcego to wcale nie takie proste wyzwanie dla każdego przyszłego ojca. Meble dla dzieci, młodzieży lub niemowląt są drogie. Najgorsze jest jednak to, iż takie meble długo nie posłużą naszym dzieciom, ponieważ dziecko gdy dorośnie potrzebowało będzie zupełnie innych mebli. A co począć z tymi, które już nabyliśmy? Sprzedać? Co prawda pomysłem niezłym wydają się być meble młodzieżowe oraz dziecięce, jakie „rosną” wraz z dzieckiem. IKEA sprzedaje łóżeczko, które można wydłużać wraz ze wzrostem naszej pociechy od do cm. Firma Drewex proponuje zakup biurka, w którym w płynny sposób podwyższać można blat roboczy biorąc pod uwagę zmieniający się wzrost dorastającego dziecka. Meble VOX dają możliwość elastycznego a także prostego aranżowania powierzchni pokoju dziecięcego w zależności od potrzeb.

Zobacz to na zdjęciach:
dzieci
zabawa
zabawki
dzieci, zabawa, zabawki

Zobacz także:

Polaków zdrowie w sosie własnym

Copyright ©2022. rev. 4.0. [ ]

maj 2020 luty 2020 czerwiec 2018 maj 2018 grudzień 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 maj 2017 styczeń 2017 listopad 2016 czerwiec 2016 maj 2016 luty 2016 styczeń 2016 sierpień 2015 czerwiec 2015 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 lipiec 2014 kwiecień 2014 październik 2013 marzec 2013 kwiecień 2012 luty 2012 październik 2011