Owczarek staroangielski - dla kogo?


tagi: hodowla psów, owczarek staroangielski bobtail, Szczenięta bobtail po championie

Wiele jest ras psów, ale tylko niektóre z nich wzbudziły zainteresowanie ludzi i sprawiły, że człowiek po prostu się w nich zakochał.

Zdecydowanie do jednej z takich ras należy owczarek staroangielski bobtail, znany dosłownie na całym świecie. 
Zalicza się go do psów pasterskich, inaczej nazywanych owczarskimi. A co jeszcze warto o nim wiedzieć? Owczarek staroangielski po raz pierwszy pojawił się na świecie już wiele lat temu, a dokładniej w średniowieczu. W dawnych czasach ludzie używali go do obrony przed większymi zwierzętami. Później upodobali go sobie wiejscy gospodarze, którzy z jego pomocą mogli szybciej i łatwiej zapanować nad owcami. 
Dziś natomiast owczarek jest już głównie przyjacielem człowieka, choć w niektórych częściach świata dalej wykorzystuje się go do pracy. Charakter owczarka staroangielskiego zmieniał się na przestrzeni lata. Podczas gdy kiedyś pies ten uznawany był za niezbyt przyjaznego, dziś jest zupełnie odwrotnie. Szczenięta bobtail po championie (dostepne np na stronie: http://www.macoes.pl/pl/i/szczenieta-6012.html ) potrafią w sobie rozkochać każdego, gdyż są bardzo ufne i od razu lgną do człowieka. 
Można szybko złapać z nimi dobry kontakt, a ich pogoda ducha oraz ogólna wesołość każdemu poprawia samopoczucie.Ten pozytywny temperament idealnie sprawdzi się u rodzin z dziećmi. Hodowla psów skupiająca owczarki staroangielskie na pewno nie może narzekać na brak klientów. 
Codziennie jest ona odwiedzana przez nowych ludzi, którzy marzą o wesołym i przyjaznym psiaku. Chcąc wprowadzić odrobinę radości do swojego życia, warto na pewno pomyśleć o przygarnięciu owczarka staroangielskiego. Jest to pies, który po prostu nie może się nie podobać.

Zobacz to na zdjęciach:
hodowla psów
owczarek staroangielski bobtail
Szczenięta bobtail po championie
hodowla psów, owczarek staroangielski bobtail, Szczenięta bobtail po championie

Podobne artykuły

rss icon Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy

Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.

rss icon Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego

Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

Zobacz także:

Copyright ©2022. rev. 4.0. [ ]

maj 2020 luty 2020 czerwiec 2018 maj 2018 grudzień 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 maj 2017 styczeń 2017 listopad 2016 czerwiec 2016 maj 2016 luty 2016 styczeń 2016 sierpień 2015 czerwiec 2015 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 lipiec 2014 kwiecień 2014 październik 2013 marzec 2013 kwiecień 2012 luty 2012 październik 2011