Owczarek staroangielski - dla kogo?
Wiele jest ras psów, ale tylko niektóre z nich wzbudziły zainteresowanie ludzi i sprawiły, że człowiek po prostu się w nich zakochał.
Zdecydowanie do jednej z takich ras należy owczarek staroangielski bobtail, znany dosłownie na całym świecie.
Zalicza się go do psów pasterskich, inaczej nazywanych owczarskimi. A co jeszcze warto o nim wiedzieć? Owczarek staroangielski po raz pierwszy pojawił się na świecie już wiele lat temu, a dokładniej w średniowieczu. W dawnych czasach ludzie używali go do obrony przed większymi zwierzętami. Później upodobali go sobie wiejscy gospodarze, którzy z jego pomocą mogli szybciej i łatwiej zapanować nad owcami.
Dziś natomiast owczarek jest już głównie przyjacielem człowieka, choć w niektórych częściach świata dalej wykorzystuje się go do pracy. Charakter owczarka staroangielskiego zmieniał się na przestrzeni lata. Podczas gdy kiedyś pies ten uznawany był za niezbyt przyjaznego, dziś jest zupełnie odwrotnie. Szczenięta bobtail po championie (dostepne np na stronie: http://www.macoes.pl/pl/i/szczenieta-6012.html ) potrafią w sobie rozkochać każdego, gdyż są bardzo ufne i od razu lgną do człowieka.
Można szybko złapać z nimi dobry kontakt, a ich pogoda ducha oraz ogólna wesołość każdemu poprawia samopoczucie.Ten pozytywny temperament idealnie sprawdzi się u rodzin z dziećmi. Hodowla psów skupiająca owczarki staroangielskie na pewno nie może narzekać na brak klientów.
Codziennie jest ona odwiedzana przez nowych ludzi, którzy marzą o wesołym i przyjaznym psiaku. Chcąc wprowadzić odrobinę radości do swojego życia, warto na pewno pomyśleć o przygarnięciu owczarka staroangielskiego. Jest to pies, który po prostu nie może się nie podobać.



Podobne artykuły
Prezesami polskich spółek zostają słupy z Ukrainy
Rodzimi inwestorzy coraz częściej powołują do zarządu firmy obywateli ze wschodu. Dzięki temu unikają odpowiedzialności majątkowej na razie bankructwa.
Węgry: Ekspansja polskich firm z sektora budowlanego
Polskie firmy korzystają z budowlanego boomu na Węgrzech. Z początkiem ubiegłego roku, Węgrzy obniżyli VAT na nowe mieszkania domy z 27 do 5 proc. Na Węgrzech nastąpił boom budowlany - wzrost wartości zawieranych umów wzrósł aż o 30 proc. rok do roku.
Polacy kochają zakupy na kredyt
Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.
Zobacz także: