Metody składowania zdjęć


tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, fotografia

Nadszedł moment na aparaty cyfrowe.

Była to rewolucja w odniesieniu do fotografii. Nagle największe bariery zniknęły - można było likwidować nieudane ujęcia oraz kadry, cykać praktycznie dowolną ilość ujęć oraz w jednej chwili wertować wykonane zdjęcia. Rozpocząłem składować zdjęcia nie w albumie a w postaci cyfrowej w pamięci komputera komputera. To dużo bardziej wygodniejsze a także tańsze rozwiązanie. Szybko zacząłem jednak tęsknić za opcją oglądania zdjęć w papierowej formie tradycyjnej. Odpowiedzią rynkową na moje tęsknoty mogą być fotoksiążki zdjęciowe. To zasadniczo nowość na rynku fotograficznych usług. Fotoksiążki powstają w efekcie stworzenia fotoalbumu ze zdjęć cyfrowych i z motywów dodatkowych przy pomocy dedykowanego programu komputerowego. Dzięki niemu jesteśmy w stanie ułożyć swoje własne fotoksiążki ślubne z osobistymi zdjęciami oraz podpisami do każdego zdjęcia. Fotoksiążkę możemy wzbogacić również o tła i opcjonalne układy graficzne.

Bywam z zamiłowania artystą fotografikiem pejzaży, zwierząt, budowli architektonicznych i postaci. Zajmuję się jednakowo fotografią studyjną oraz reklamową. Wykonuję fotografie na zamówienie. Intryguje mnie fotografia natury oraz postaci ludzkich. Mam swoje atelier fotograficzne na Dworcu Świebodzkim w Krakowie. Ponieważ fotografia od wielu lat to mój wieloletni konik z dużym zaciekawieniem przyglądam się zmianom, które miały miejsce na przestrzeni ubiegłych kilku lat w obszarze sprzętu fotograficznego, usług fotograficznych a także usług pomocniczych powiązanych z fotografią, zdjęciami i magazynowaniem materiałów fotograficznych.

Rozpoczynałem swoją przygodę z fotografią posiadając aparat tradycyjny. Oczywiście był to do do zabawy aparat kompaktowy na światłoczułe klisze. Na kasetce mieściło się 36, 24 albo 12 klatek. Aż do wywołania filmu a także zrobienia na papierze fotograficznym odbitek nigdy nie można było być pewnym, czy zdjęcia wyszły a także czy na całym filmie znajdzie się chociaż kilka ujęć godnych uwagi. Zdjęcia były wykonywane na papierze Agfa, Fuji lub Kodak w rozmiarze 10x15 cm lub 9x13 cm i przechowywane w albumach fotograficznych. Albumy miały najpierw czarne kartki, do których przyklejało się zdjęcia. Potem albumy były budowane z kart, na jakich zakładano kieszenie foliowe. Składowanie zdjęć z wypraw turystycznych lub też zdjęć ślubnych stało się znacznie przyjemniejsze.

Zobacz to na zdjęciach:
hobby
rozrywka
czas wolny
fotografia
hobby, rozrywka, czas wolny, fotografia

Zobacz także:

Polaków zdrowie w sosie własnym

Copyright ©2019. rev. 4.0. [ ]

czerwiec 2018 maj 2018 luty 2018 grudzień 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 maj 2017 styczeń 2017 listopad 2016 czerwiec 2016 maj 2016 luty 2016 styczeń 2016 sierpień 2015 czerwiec 2015 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 lipiec 2014 kwiecień 2014 październik 2013 marzec 2013 kwiecień 2012 luty 2012