Lutowanie elementów


tagi: hobby, rozrywka, czas wolny

Lutowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych czynności w pracach elektronicznych.

Lutownica stanowi niezbędny przyrząd, jaki powinien się znajdować w każdym warsztacie, zarówno tym mniejszym - domowym i amatorskim, jak i, co oczywiste - w tym większym, świadczącym profesjonalne usługi z zakresu elektroniki i napraw różnego rodzaju sprzętu elektronicznego.

Lutowanie elementów to podstawowy zabieg naprawczy wykorzystywany w szeroko pojętej elektronice. Polega ono, na trwałym łączeniu elementów przy pomocy specjalistycznego spoiwa określanego mianem lutu. Spoiwo powinno odznaczać się o wiele niższą temperaturą topnienia, niż temperatura, w jakiej dochodzi do topnienia elementów łączonych przy pomocy lutownicy.

Lutowanie elementów może być wykorzystywane przy drobnych pracach naprawczych i serwisowych, jak łączenie styków w kablach czy np. wtyczkach, które odmówiły posłuszeństwa, przestały działać całkowicie lub np. przenoszą sygnał tylko jednego kanału. Jednak, na tym nie kończą się funkcje lutowania. Lutowanie wykorzystywane bywa również w pracach montażowych, w przygotowywaniu i tworzeniu całych elektronicznych układów.

Występuje wtedy tzw. lutowanie SMD, a więc, łączenie elementów miniaturowych, takich, jak oporniki, małe tranzystory, kondensatory i układy scalone. Przy tego typu lutowaniu, spoiwem najczęściej są miniaturowe kuleczki cyny. Lutowanie SMD przebiega dzięki wykorzystaniu podgrzewania elementów gorącym powietrzem. Próba wykorzystania innych lutownic, które działają w oparciu o inną technologię, może zakończyć się zniszczeniem płytki lub elementów, które zamierzamy złączyć.

Lutowanie to proces, który wymaga wiedzy specjalistycznej, która dotyczy zarówno umiejętności doboru odpowiedniego spoiwa, odpowiedniego rodzaju lutownicy, której sposób pracy będzie odpowiadał właściwościom łączonych materiałów, jak i znajomości poprawnego wykonania samego procesu. Lutowanie wymaga precyzji i wyklucza działanie impulsywne. Dowiedz się więcej na stronie www firmy eprom

Zobacz to na zdjęciach:
hobby
rozrywka
czas wolny
hobby, rozrywka, czas wolny

Podobne artykuły

rss icon Jedno słowo, które może przesądzić o losie wiatraków. Znów będzie można je budować obok domów?

Zmiana jednego słowa na ustawie spowoduje, że farmy wiatrowe znów będzie można budować tuż obok domów. Eksperci mówią wprost: to nieetyczny lobbing.

rss icon PKL: Oferta kupna akcji złożona przez powiat tatrzański odrzucona

Oferta kupna akcji Polskich Kolei Linowych (PKL) - operatora kolei linowych położonych m.in. na Kasprowym Wierchu - złożona przez zarząd powiatu tatrzańskiego, została odrzucona - podał zarząd Polskich Kolei Linowych SA na oświadczeniu przesłanym na środę PAP.

rss icon Optymalne wakacje na raju (cz. XI): USA - oszczędności na Wyoming Delaware

Amerykańskie stany Wyoming Delaware mogą być doskonałym miejscem na założenie firmy. na obu stanach rejestracja podmiotów gospodarczych był bajecznie prosta, a korzyści podatkowe nie do pogardzenia.

Zobacz także:

Copyright ©2017. rev. 4.0. [ ]

sierpień 2017 maj 2017 styczeń 2017 listopad 2016 czerwiec 2016 maj 2016 luty 2016 styczeń 2016 sierpień 2015 czerwiec 2015 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 lipiec 2014 kwiecień 2014 październik 2013 marzec 2013 kwiecień 2012 luty 2012