Gramy w bilard


tagi: hobby, rozrywka, czas wolny

W grze w bilard z reguły uczestniczą 3 zawodnicy.

Bile uderzane są na przemian, przy czym zmiana zawodnika uderzającego ma miejsce w sytuacji, wtedy gdy drugi zawodnik nie wbił właściwej bili do kieszeni czy też uzy i zrobił błąd. Istnieje wiele odmian gry w bilard. Są to przykładowo: bilard francuski, bilard amerykański, bilard rosyjski, bilard angielski.

W Polsce salony bilardowe są miejscami, w których można pograć w bilard. Można tam pograć, lecz warto mieć swój kij bilardowy. W salonach takich prowadzone są nierzadko lekcje gry w bilard dla początkujących. Nauczysz się na nich na przykład, jak we właściwy sposób trzymać kij bilardowy, jak zorganizować oraz przygotować turniej bilardowy, jak odróżnić odpowiednie bile do gry w bilard. W salonach bilardowych można także pograć w inne gry towarzyskie takie jak: warcaby, piłkarzyki, cymbergaj, dart albo wyścigi.

Bilard jest bardzo dawną grą pochodzącą prawdopodobnie z Anglii. Do gry naturalnie wymagany jest duży stół bilardowy z ogromnym blatem z reguły pokrytym zielonym suknem, a także kije do bilarda jak również zestaw bili. Gra polega na uderzaniu bili kijem bilardowym. W zależności od rodzaju gra w bilard może się różnić przepisami. W szczególności stół do bilarda może mieć odmienne rozmiary, być wielofunkcyjny lub jednofunkcyjny, a także różnić się odmienną budową. Kije bilardowe zazwyczaj są produkowane z różnych materiałów (zazwyczaj z kompozytów, ale również z drewna czy metalu). Bile do gry w bilard mogą mieć różne kolory a także posiadać różnorodne średnice. W grze w bilarda wykorzystuje się także różnego typu akcesoria bilardowe takie jak: talk, różnego typu ograniczniki, podpórki czy stojaki i inny dostępny sprzęt bilardowy.

Podstawą każdej udanej gry w bilard są nowe bądź używane, ale profesjonale stoły bilardowe. Porządne stoły bilardowe muszą być idealnie wypoziomowane, mieć idealnie gładką powierzchnię i cechować się znaczną masą. Każdy profesjonalny producent stołów bilardowych dba o odpowiednią jakość oraz staranność wytwarzania swoich stołów poprzez ciągłe podnoszenie parametrów jakościowych a także zmierzanie do ulepszania procesu produkcyjnego. Stoły bilardowe producent są produktami wykonywanymi na zamówienie, a ich produkcja jest kosztowna i ma charakter jednostkowy. Ceny profesjonalnych stołów bilardowych rozpoczynają się od kilkunastu tysięcy złotych. Czasami na Świstaku lub na innych serwisach aukcyjnych można spotkać propozycje zbycia tanich jak również używanych stołów bilardowych.

Zobacz to na zdjęciach:
hobby
rozrywka
czas wolny
hobby, rozrywka, czas wolny

Zobacz także:

Polaków zdrowie w sosie własnym

Copyright ©2022. rev. 4.0. [ ]

maj 2020 luty 2020 czerwiec 2018 maj 2018 grudzień 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 maj 2017 styczeń 2017 listopad 2016 czerwiec 2016 maj 2016 luty 2016 styczeń 2016 sierpień 2015 czerwiec 2015 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 lipiec 2014 kwiecień 2014 październik 2013 marzec 2013 kwiecień 2012 luty 2012 październik 2011