Dzieci nie lubiące WF-u


 • Sofa Chillout Room
  Fitness klub
  ul. Powstańców Śląskich 1
  53-229 Wrocław
  tel.: 71 333 39 36
  http://www.sofa-chillout.pl
  email: info@sofa-chillout.pl

  http://www.sofa-chillout.pl

tagi: hobby, rozrywka, czas wolny, sport

W zatrważającym tempie rośnie w Polsce tendencja do unikania zajęć wychowania fizycznego w dzieciach i młodzieży szkolnej.

Najgorsze jest jednak to, że rodzice w żaden sposób nie starają się z tym walczyć, a wręcz czasami załatwiają swoim dzieciom zwolnienia lekarskie z ćwiczeń na czas całego roku szkolnego z zupełnie błahych powodów.

Dzieci bardzo często nie lubią zajęć ze sportu, ponieważ wiążą się one z wysiłkiem fizycznym i najczęściej zmuszają do mocniejszej integracji z grupą. Jeśli więc okaże się, że dziecko nie jest wysportowane czy po prostu nie jest blisko związane z grupą, może dochodzić do konfliktów i stresujących dla niego sytuacji. Rodzice nie są jednak całkiem bezsilni wobec pojawiającego się problemu.

Bez względu na sytuację, istnieją możliwości, by zachęcić malucha do uprawiania sportu. Przykładowo, można pomóc mu znaleźć dyscyplinę, w której poczuje się lepiej, przez co będzie chętniej ją uprawiał. Codzienne treningi warto zacząć od spacerów, czyli indoor walking. Może być to sposób na integrację także w gronie rodzinnym – ważnym jest jednak, by pociecha widziała, że nie tylko ona zmuszana jest do ćwiczeń, ale że starają się także rodzice. Jeśli bowiem rodzice będą zmuszali swoje dziecko do sportu, a sami będą wykazywali bierną postawę, może skończyć się to jeszcze większym zniechęceniem do uprawiania jakichkolwiek sportów.
Więcej informacji na stronie: http://www.sofa-chillout.pl/start/

Warto także zastanowić się nad miejscem na świeżym powietrzu, chociażby na osiedlu Wrocław Krzyki blisko parku czy alei, najlepiej gdzieś na trawie przy ławce, gdzie można byłoby ewentualnie położyć na chwilę swoje rzeczy. Co jednak w przypadku zimowej i późno jesiennej pory roku? Tutaj także nie należy się martwić, ponieważ niemal każde osiedle posiada swój fitness klub. Wystarczy kupić jedynie miesięczny karnet, by mieć dostęp nie tylko do nieco bardziej wysiłkowych ćwiczeń, jak fitness, ale tych przede wszystkim nieco lżejszych, świetnie nadających się na początek przygody ze sportem, jak: aerobik czy pilates. Należy pamiętać o przekazywaniu dziecku pozytywnych nawyków.

Zobacz to na zdjęciach:
hobby
rozrywka
czas wolny
sport
hobby, rozrywka, czas wolny, sport

Podobne artykuły

rss icon Coraz mniej polskich rodzin żyje na skrajnym ubóstwie

W Polsce obniżył się odsetek osób żyjących na skrajnym ubóstwie, zwłaszcza na rodzinach wielodzietnych. Na przestrzeni 2016 roku niemalże jedna trzecia rodzin, na których był przynajmniej troje dzieci, wyszła ze skrajnego ubóstwa, na którym była jeszcze rok wcześniej.

rss icon Polska Grupa Górnicza została spółką akcyjną

Działająca dotąd jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Polska Grupa Górnicza (PGG) był teraz spółką akcyjną. na piątek katowicki sąd rejonowy wpisał przekształcenie firmy do Krajowego Rejestru Sądowego - podał rzecznik PGG Tomasz Głogowski.

rss icon Amerykański Senat liberalizuje prawo podatkowe

Amerykański Senat głosami republikańskiej większości po wielogodzinnej debacie przyjął na sobotę nad ranem czasu miejscowego ustawę o reformie systemu podatkowego. na listopadzie swoją wersję ustawy o reformie systemu podatkowego przyjęła Izba Reprezentantów.

Zobacz także:

Copyright ©2022. rev. 4.0. [ ]

maj 2020 luty 2020 czerwiec 2018 maj 2018 grudzień 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 maj 2017 styczeń 2017 listopad 2016 czerwiec 2016 maj 2016 luty 2016 styczeń 2016 sierpień 2015 czerwiec 2015 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 lipiec 2014 kwiecień 2014 październik 2013 marzec 2013 kwiecień 2012 luty 2012 październik 2011