Detektyw w Polsce i w USA


tagi: hobby, rozrywka, czas wolny

Zawód detektywa jest nadal w naszym kraju czymś niespotykanym.

Jeżeliby spytać statystycznego Kowalskiego ilu zna detektywów, zapewne odpowiedziałby, że jednego i byłby nim Pan Rutkowski, popularny prywatny detektyw, którego znamy z mediów.

Dla porównania w Stanach Zjednoczonych detektywi może nie są tak popularni jak chociażby lekarze czy sklepowe ekspedientki, ale mimo wszystko zawód ten jest dużo popularniejszy niż w naszym kraju.

Stany Zjednoczone to kraj wielu wolności a mieszkańcy z tych wolności bardzo chętnie korzystają. Rodzi to dość różnorodne sytuacje i sprawia, że osobiste życie amerykanów często jest bardzo skomplikowane. A jako, że lubują się oni we wszelakiego typu zagadkach, często korzystają z usług detektywów. Zawód detektywa w USA jest dzięki temu bardzo opłacalny i można powiedzieć prestiżowy gdyż zarobki najlepszych są dużo wyższe niż wskazywać może na to średnia krajowa płaca, jaką spotykamy w Ameryce.

Polska w tej kwestii niestety jest daleko w tyle. U nas zawód detektywa po pierwsze jest mało popularny, po drugie nie ma na niego aż tak dużego popytu a po trzecie średnie wynagrodzenie nie jest adekwatne do nakładu pracy i wysiłków, jakie ponieść musi prywatny detektyw w celu zdobycia potrzebnych mu informacji. Szacuje się, że w naszym kraju zarabia on brutto między 3500 a 4500 zł, co w porównaniu do realiów Stanów Zjednoczonych jest kwotą śmiesznie niską.

Niestety różna mentalność, jaką cechują się Polacy i Amerykanie (a także mieszkańcy innych, zachodnich, "wolnościowych" państw sprawia że w różnych kulturach zawód detektywa cieszy się inną popularnością a co za tym idzie przynosi bardzo odmienne profity. W naszym kraju detektyw nie jest kojarzony zbyt dobrze, traktuje się go raczej jak kogoś, kto za pieniądze wtyka nos w nie swoje sprawy, a na zachodzie takie postrzeganie nie ma miejsca.

Zobacz to na zdjęciach:
hobby
rozrywka
czas wolny
hobby, rozrywka, czas wolny

Podobne artykuły

rss icon Polacy kochają zakupy na kredyt

Polacy uwielbiają zakupy, nawet jeśli trzeba je sfinansować kredytem, a wyprzedaże są dodatkowym impulsem do buszowania na sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych.

rss icon Brexit: Polscy przedsiębiorcy nie kryją obaw

Brexit budzi niepokój wśród niemal jednej piątej polskich przedsiębiorców. Ponad 17 proc. ankietowanych przedstawicieli naszych firm był przekonana, że wyjście Wlk. Brytanii z UE będzie miało wpływ na ich działalność.

rss icon Powstaną zespoły zajmujące się regulacją cen wody

Do końca roku na regionalnych zarządach gospodarki wodnej powstaną nowe zespoły fachowców, którzy będą wykonywali zadania związane z regulacją cen wody - zapowiedział PAP wiceminister środowiska Mariusz Gajda. na skali kraju będą oni opiniowali ok. 2,5 tys. wniosków taryfowych.

Zobacz także:

Copyright ©2022. rev. 4.0. [ ]

maj 2020 luty 2020 czerwiec 2018 maj 2018 grudzień 2017 wrzesień 2017 sierpień 2017 maj 2017 styczeń 2017 listopad 2016 czerwiec 2016 maj 2016 luty 2016 styczeń 2016 sierpień 2015 czerwiec 2015 luty 2015 grudzień 2014 sierpień 2014 lipiec 2014 kwiecień 2014 październik 2013 marzec 2013 kwiecień 2012 luty 2012 październik 2011